Píběh naší mámy

Publikace: 05. Červen 2014

 Dobrý den,

chtěla bych se s vámi podělit o krátký příběh své mamky, která se snažila po dobu čtrnácti let zvítězit nad svojí nadváhou. Jak už jste asi pochopili, netrpěla tímto problémem od malička. Podle vyprávění a fotek to byla krásně štíhlá žena, které vůbec nevadily různé sportovní aktivity. Avšak po mém narození, tedy po narození teď už patnáctiletých dvojčat, šla její kila prudce nahoru. S tím přišly po pár letech i problémy se štítnou žlázou a s klouby.

pr7yzg195wx7wduzpg4owp4kfgmt43oaff2ljx42pr7yzg195wx7wduzpg4owp4kfgmt43oaff2ljx42Autor: Vítek Schlesinger

Když se pevně rozhodla, že se sebou začne opravdu něco dělat, brala to strašně vážně. Zkoušela různé diety, které spíš směřovaly k tzv. „hladovce". V tom jsme ji tedy rozhodně nepodporovali, hlavně kvůli jejímu zdraví. Mívala problémy se žaludkem a několik let brala léky na překyselený žaludek .

Před půl rokem jsme na mamce začínaly poznávat různé změny. Začala si sama pro sebe kupovat jiná a zdravější jídla. Byla nápadně veselejší, sebejistější, aktivnější, ale to nejpodstatnější, byla najednou štíhlejší. Za 4 měsíce o10 kg.


To už jsme se ji všichni začali vyptávat. Až po delším přemlouvání nám prozradila, že na internetu narazila na „Svět zdraví GreenFit Zlín". Vysvětlila nám, že jí zde umožnili zdravě a bezpečně hubnout. Od té doby naší maminku celá rodina začala obdivovat. Vše se snažila pečlivě dodržovat. Nejenže už není součástí jejího života pojídání brambůrků ve večerních hodinách, ale i její pohyb je čím dál tím větší.

 

Jak už jsem jednou zmínila, změny jsou obrovské. Každé ráno se můžeme dívat na osobu překypující radostí a bezstarostností.

A proto bych tímhle chtěla jménem celé rodiny, a hlavně naší maminky, poděkovat panu Schlesingerovi ze Světa zdraví Zlín, který se jí ujal a trpělivě ji provází celým programem.

Děkuji.

Raková ml.

rakovarakovaAutor: Miroslav Herold